Conectează-te cu noi

Afaceri

Mihails Safro, CEO xpate: „Am adăugat 35 de dezvoltatori în echipa noastră pe fondul creșterii comerțului electronic transfrontalier”

ACȚIUNE:

Publicat

on

Folosim înscrierea dvs. pentru a furniza conținut în moduri în care ați consimțit și pentru a ne îmbunătăți înțelegerea. Vă puteți dezabona în orice moment.

Noile angajări aduc experiență extinsă în domeniul comerțului electronic și al dezvoltatorilor de infrastructură cloud pentru a se dezvolta pe măsură ce dezvoltă soluții bancare și de date pentru clienți

Londra, Marea Britanie. 13 mai 2022: xpate, furnizorul de soluții de plată transfrontalieră simplificată în creștere rapidă, a anunțat o extindere semnificativă a echipei sale de dezvoltatori, cu 35 de noi membri ai echipei la bord pentru a accelera serviciile de construcție menite să sporească flexibilitatea și procesarea datelor pentru comercianți și achizitori. 

Noile numiri, cu o experiență vastă la platformele de comerț electronic de top, AliExpress și la constructorul de infrastructură cloud pentru întreprinderi, Mirantis, vor aduce la xpate niveluri de neegalat de agilitate tehnică și puncte forte de design centrat pe utilizator. 

Planurile de creștere ale companiei, concentrate pe a ajuta clienții să optimizeze fluxurile de plăți și să reducă riscul operațional, s-au concretizat în ultimele 12 luni. Cel mai recent val de angajări de dezvoltatori duce numărul de angajați xpate la 135, de la doar trei angajați la înființarea companiei în 2018.

Momentul xpate a fost alimentat de lansarea unor servicii inovatoare, cum ar fi platforma sa de achiziții Links și Core Banking Solution (CBS), care accelerează și simplifică integrarea cu diferite sisteme de achiziție pentru a oferi clienților acces la procesarea datelor în timp real. 

Sprijinirea acestor servicii este dezvoltarea de către xpate a propriului depozit de date, permițând companiei să colecteze și să stocheze date într-o locație centralizată pentru a genera o analiză mai profundă și o putere de raportare pentru clienți. Printre capabilitățile ridicate ale serviciului se numără abilitatea de a oferi companiilor reconcilierea automată a tranzacțiilor cu terțe părți, un sistem intern de monitorizare și raportare a incidentelor și o pagină de plată personalizabilă pentru comercianții xpate.

Mihails Safro, CEO al xpate, comentează: „Ultimii trei ani au fost oarecum un vârtej, atât în ​​ceea ce privește succesul ofertelor noastre de produse, cât și creșterea echipei noastre – în special a dezvoltatorilor.

publicitate

„De la înființarea xpate, am lucrat neobosit pentru a construi o companie care combină ingeniozitatea tehnică cu o experiență simplificată a utilizatorului, pentru a oferi comercianților posibilitatea de a valorifica toate oportunitățile din comerțul electronic transfrontalier. Oamenii noștri se află în centrul culturii noastre și, ca atare, am adunat o echipă diversă de indivizi talentați care nu numai că înțeleg importanța acestui etos, dar oferă și expertiză și experiență de neegalat în sectorul financiar.”

Aceste ultime adăugări la echipa companiei urmează ca xpate să obțină statutul de membru principal Mastercard în 2021 – un parteneriat strategic semnificativ care i-a permis lui xpate să ofere soluții inovatoare clienților noi, să-și consolideze portofoliul de achiziții de comercianți și să profite de o gamă extinsă de produse și servicii. pentru a consolida oferta pe piață.

Trimiteți acest articol:

EU Reporter publică articole dintr-o varietate de surse externe care exprimă o gamă largă de puncte de vedere. Pozițiile luate în aceste articole nu sunt neapărat cele ale EU Reporter.

Trending