Conectează-te cu noi

Divertisment

Peter Dennelis: De la dinozauri la ursii maiestuosi

ACȚIUNE:

Publicat

on

Folosim înscrierea dvs. pentru a furniza conținut în moduri în care ați consimțit și pentru a ne îmbunătăți înțelegerea. Vă puteți dezabona în orice moment.

Toți artiștii au propriile lor povești unice pe care să le împărtășească lumii prin munca lor, iar Peter Dennelis nu face excepție. El a lucrat alături de câțiva dintre cei mai mari jucători din industria designului de producție, precum Andy Nicholson, Kate Hawley și Adam Stockhausen. El a creat modele 3D pentru studiouri de renume mondial, cum ar fi Disney, Warner Bros, Universal Pictures și o serie de alte companii consacrate. Este de la sine înțeles că Peter și-a ascuțit abilitățile artistice pentru a deveni un adevărat expert în domeniul său. Dacă ați văzut Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) sau Suicide Squad (2016), atunci fără îndoială ați căpătat un gust pentru calitatea extraordinară a creativității și designului pe care Peter le aduce fiecărui proiect pe care îl atinge.


După ce ne-am întâlnit cu designerul 3D, devenit artistul NFT Peter Dennelis, și am făcut o scufundare profundă în mediul său artistic, am fost absolut siguri că va fi alegerea perfectă pentru un artist care să ajute să aducă proiectul Majestic Bears NFT în fața publicului. .


Ajutați de echipa noastră de investitori, antreprenori, experți în Blockchain și profesioniști în marketing, nu există niciun obstacol care să-i poată opri pe The Majestic Bears. Fiecare Majestic Bear NFT are propriul design și poveste unică - și chiar și câteva secrete la care ai acces după ce ai cumpărat unul.


Până la lansarea Urșilor Majestic, îi vom pune pe toți membrii echipei noastre de designeri în centrul atenției și vă vom împărtăși povestea lor. Toți au un nivel înalt de expertiză în stilul ales. Mai mult, acestea au fost alese exclusiv manual, direct dintr-un număr selectat de nume de uz casnic din industria de producție, cum ar fi Universal, Warner Bros și Disney - pentru a numi doar câteva.


Ne-am întâlnit cu Peter Dennelis pentru a-i lua un interviu despre proiectul Majestic Bears NFT și despre ce l-a entuziasmat cel mai mult în legătură cu acesta. Am mai vorbit despre cum a fost pentru el trecerea în lumea NFT-urilor.

Î: Ce aspect al proiectului Majestic Bear v-a atras cel mai mult?


Peter Dennelis: Ar trebui să spun că a fost ideea de a vedea creațiile mele prind viață în Metaverse. Adică, un lucru este să-ți vezi desenele mișcându-se pe un ecran, dar odată ce Metaversul devine mai larg adoptat, va fi atât de tare să interacționezi cu ceva care a fost doar o născocire a imaginației mele la un moment dat.

publicitate

Î: Ce știați despre NFT-uri înainte de a intra în Majestic Bears?


Peter Dennelis: Nu atât de mult, sincer. Adică, am auzit cu siguranță despre NFT-uri încă din vara lui 2021 din diverse surse - TV, YouTube, ce vrei să spui. Ideea este că încă nu știam exact ce este un NFT... Acum, în fiecare săptămână, auzim despre o celebritate care cumpără o maimuță plictisită și își schimbă fotografia de profil. 


Acum câteva luni, am zburat la Miami Beach pentru a participa la Art Basel - o expoziție de artă contemporană pe care o organizează în fiecare an. Acolo l-am cunoscut pe Julien, co-fondatorul Majestic Bears. El a fost în spațiul NFT încă de la începuturile sale și a călătorit în diferite țări ținând discuții despre asta. A fost ceva în personalitatea lui care a rezonat cu mine. În plus, el căuta un artist pentru colecția lui... Așa că, după ce ne-am întâlnit și am discutat de câteva ori, am decis să ne conectăm și să lucrăm la Majestic Bears împreună.

Î: Ce fel de oportunități pot obține artiștii aventurându-se în spațiul NFT?


Peter Dennelis: Sincer, mai sunt atât de multe de învățat despre acest spațiu, nici nu pot începe să vă spun ce este posibil și ce va fi posibil în viitorul apropiat. Tot ce am de spus, este că dacă vrei să trăiești din arta ta, intră acum. Dacă ați ratat să cumpărați acțiuni Amazon sau Apple în 2000, atunci intrați acum. NFT-urile sunt încă relativ noi și vor continua să devină mai sofisticate.

Trimiteți acest articol:

EU Reporter publică articole dintr-o varietate de surse externe care exprimă o gamă largă de puncte de vedere. Pozițiile luate în aceste articole nu sunt neapărat cele ale EU Reporter.

Trending